Agnieszka
Bagieńska-Petryka

a.bagienska-petryka@petryka.com.pl

Jestem radcą prawnym z prawie 20-letnim stażem pracy.
Praca w tym zawodzie jest moją pasją i spełnieniem marzeń.

Ukończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od stycznia 2000 r. jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Przez niemal 20 lat zdobywania doświadczenia zawodowego pracowałam w środowisku korporacyjnym (dom maklerski, powszechne towarzystwo emerytalne, firma ubezpieczeniowa), gdzie zajmowałam się kompleksową, bieżącą obsługą prawną i jednocześnie równolegle świadczyłam obsługę prawną dla prywatnych klientów .

Uważam, że najlepszym sposobem na rozwikłanie konfliktu jest mediacja. Konflikt niszczy obie strony, powoduje niepotrzebne emocje, jest złodziejem czasu i pieniędzy. Ugoda jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż wyrok sądowy, ponieważ w przypadku wyroku przeważnie jedna ze stron czuje się mocno pokrzywdzona.

Zawsze dążę do sytuacji, aby nawet mocno skonfliktowani ludzie wyciągnęli do siebie ręce, tak aby sprawa zakończyła się porozumieniem.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy na porozumienie nie ma szans i trzeba „zawalczyć” w imieniu klienta, co robię zawsze z pasją i zaangażowaniem

W wolnym czasie zwiedzam, jeżdżę na rowerze, uczę się francuskiego i oglądam dobre filmy.