WRÓĆ

Klient Biznesowy

Prawo pracy

Na tle innych ustawodawstw polskie prawo pracy jest bardzo restrykcyjne wobec pracodawców.

Z tego powodu, przy przygotowaniu wszelkich dokumentów związanych z zatrudnieniem, obejmujących regulacje wewnętrzne pracodawcy oraz wszelkie umowy podpisywane z pracownikami, profesjonalna pomoc prawna pozwoli na maksymalne zabezpieczenie Państwa interesów.

Moją specjalnością są zagadnienia związane z umowami o zakazie konkurencji. To bardzo ważny aspekt w zabezpieczeniu działalności biznesowej – dlatego warto je przygotować w fachowy i rzetelny sposób – pamiętajmy bowiem, że dużo prawdy zawiera stwierdzenie, iż umowy pisze się na złe – nie na dobre – czasy.

Jeżeli natomiast pracownik pozywa pracodawcę do sądu pracy należy, po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji, sięgnąć po skuteczne instrumenty obrony – ponieważ dobrze przemyślana strategia może przesądzić o wygranej w postępowaniu sądowym. Ważna jest także próba skorzystania z mediacji – coraz bardziej skutecznego, pozasądowego, sposobu rozwiązywania sporów pracowniczych – do której zawsze gorąco zachęcam.

 

 

Obsługa prawna świadczona przez moją kancelarię z zakresu prawa pracy obejmuje min.:

  • przygotowywanie wszelkich aktów wewnętrznych, związanych z zatrudnianiem personelu w firmie (min. regulaminy pracy i regulaminy wynagradzania),
  • przygotowywanie i negocjowanie umów o zakazie konkurencji,
  • przygotowywanie i negocjowanie kontraktów menadżerskich oraz umów o pracę i powiązanych dokumentów,
  • kompleksową obsługę prawną procesów zwolnień grupowych,
  • reprezentowanie pracodawców w sporach i negocjacjach z pracownikami,
  • negocjacje ze związkami zawodowymi.